Parke Fiyatları Belirlenirken Neler Dikkate Alınır?

Laminat parke tercihi yaparken çok zorlandığımız gibi uygun fiyatlar konusunda da seçimlerimiz önemlidir. Bir laminat parkenin fiyatını belirleyen unsurlar vardır ve bu unsurların bilinmesi önemlidir. Alışverişinizi buna göre yapmanızı öneririz!

Laminant parke Üzerine...

Laminant; taşıyıcı katmanı kimyasallarla karıştırılmış, yüksek basınç ve ısı altında preslenmiş odun talaşıdır. Sık karıştırılan lamine ise kimyasal madde karıştırılmamış; 2,8 ve 4 mm'lik ağaç katmanlarından oluşturulur.

Süpürgeliklerin güzel olması için

parkeyi gösteren aksesuar süpürgelikdir.süpürgelik güzel olursa parkeniz güzel olmuş demektir. laminat parke süpürgeliklerinin yapımı bir çok yerde laminatın döşenmesinden daha zahmetli ve zaman alıcı bir iştir. duvarlarımız pek düzgün değil maalesef. duvarın kendi çaprazlığı bir yana boyacı arkadaşların düzeltme ve macunlama işlerini yaparken eğilmeye zahmet etmemeleri sonucu süpürgeliğin yapılacağı duvar dipleri eğri büğrü kalmakta ve süpürgeliğin montajı yapıldığında boşluklar tümsekler çirkin bir görüntü oluşturmaktadır. eski süpürgeliklerinizi macunlama işleminden önce sökün ve zemine kadar macunlama yaptırınız. bir çok boyacı 'süpürgelik payı' adı altında dip kısımlarda boşluklar bırakıyor(sadece işten kaytarıyor).sonuçta zararı size. biz sadece uyarıyoruz.

Ahşabı Neden Tercih Ediyorsunuz?

Ahşap, uzun ömrüyle zamana yıllarca eşlik ederdi.Telekomünikasyon hatlarında kullanılan ahşap direklerin hizmet ömrü 50 yıl, ahşap karayolu köprülerinin de öyle, ön koruma işleminden geçmiş çam doğramanın ise 60 yıldır. Aynı alanlarda beton, çelik ve PVC'nin ömrü ahşabın ömrünün yarısına bile ulaşamıyor. Ahşap, fiziksel özelliklerini tarih sürecinde kanıtlamış bir yapı malzemesidir.

Laminant Zemin Döşeme Çeşitleri

Ev zemini aslında bir resim tablosunda tuval gibidir. Tuval ne kadar orijinal bir görüntü içerisinde olursa resimde o kadar güzel görünür işte bu yüzden zemin döşemesi noktasında dikkatli davranmak oldukça önemli. Zemin döşeme denilince akla ilk gelen artık laminant parkeler, ahşap görüntünün modern bir tahta ile buluşmasına laminant diyoruz. Laminant parkeler son bir yıldır, eskitme laminant parke ve su geçirmez laminant parke olarak yeni modelleri ile ayrılmaktadır.

Parke Seçerken...

Parkeler evlerin güzelliğini tamamlayan, dekorasyonun vazgeçilmez olgularından biridir. Son yıllarda parke konusunda çok fazla çeşit olması, bizleri şaşırtmaktadır. Evinizdeki dekorda, kaliteli ve şık etkiyi hangi ürün verebilir diye araştırıyorsanız, bu konuda bir çalışma yaptık.

Lamine Parke Bakım ve Temizlikleri Nasıl Yapılmalı?

Genellikle insan yaşamı için ideal mekan koşullarının lamine parke için de ideal kullanım koşulları olduğunu varsayabiliriz. %30-60 arası bağıl nem lamine parkeniz için ideal ortam koşulunu oluşturacaktır. Özellikler yeni binalarda bu değerlerin üzerinde oluşabilecek bağıl nem parkede normalden fazla deformasyona neden olabilir.

Dış Mekan Ürünleri

Dış mekânlarda yer kaplaması olarak, havuz kenarlarında suya ve dış etmenlere dayanıklı Afrika kökenli ağaç türlerinden üretilen DECK malzemeler kullanılır. DECK zemin kaplama ürünlerimiz her türlü hava koşullarına, deniz suyuna, güneş, soğuk ve dona karşı çok dirençlidir.

Bu Yılın Modası Laminat Çeşitleri

Hemen hemen her evin ve her odanın hatta odaların en önemli diğer malzemesidir yer zeminlerinin özveriliği,şıklığı. Evinizin odalarını çok şık ve göz alıcı yapmak isterseniz birbirinden farklı laminatlarla özelleştirebilir çok daha parlak ve kaliteli görünmesini sağlayabilirsiniz.